ردیابی گوشی گم شده

ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده با ۵ روش

[تعداد: 36    میانگین: 2.2/5] اگر گوشی اندرویدی شما گم شده و یا به سرقت رفته، آرامش خود

[تعداد: 36    میانگین: 2.2/5]

اگر گوشی اندرویدی شما گم شده و یا به سرقت رفته، آرامش خود را حفظ کنید و نفس عمیقی بکشید. ما در اینجا قصد داریم تا ۵ روش مهم برای ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده را به شما معرفی کنیم. خوشبختانه در چنین شرایطی کارهایی می توانید انجام دهید که در مواردی همراه با بازپس گیری و پیدا کردن گوشی همراه خواهد بود. در ادامه به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت.

ردیابی گوشی گمشده از طریق اینترنت

Lost Mobile Tracking with internet

برای پیدا کردن گوشی های گم شده و یا دزدیده شده می توانید از برنامه های ردیابی موبایل استفاده کنید که به مراتب با درصد موفقیت بالاتر، اعلام موقعیت دقیق تر و نیز بسیار سریعتر قابل ردیابی است. البته دقت کنید که این برنامه باید قبل از گم شدن گوشی بر روی دستگاه نصب شود. پیشنهاد میکنیم بعد از پیدا کردن گوشی خود یا قبل از اینکه اتفاق ناگوار مشابه برای شما رخ دهد یک برنامه ردیابی گوشی را روی گوشی همراه خود نصب کنید.

برنامه ردیابی گوشی اندروید نظارت والدین در حال حاضر یکی از برترین نرم‌افزار‌های ضد سرقت و ردیاب گوشی در ایران است که اختصاص به گوشی های اندرویدی دارد و دارای امکانات و ویژگی های بسیاری است که امکان کنترل کامل موبایل را به شما می دهد. درصورتیکه تلفن همراه شما سرقت شده و یا گم شده است، می‌توانید مکان موبایل خود را از طریق نقشه‌های گوگل ردیابی کنید و مکانی که تلفن همراه شما و احتمالا سارق در آن قرار دارد را مشاهده نمایید! در صورتی که تمایل دارید تا گوشی اندرویدی خود را از طریق اینترنت و با برنامه ردیابی کنید و کاملا مستقل به هدف خود برسید مراحل نصب و فعال سازی برنامه ردیابی موبایل نظارت والدین را دنبال کنید.

مرحله اول : دانلود برنامه ردیابی موبایل نظارت والدین

برنامه اندرویدی مکان یابی نظارت والدین را به صورت مستقیم از لینک زیر دریافت کرده و سپس بر روی گوشی اندرویدی مورد نظر خود نصب کنید :

مرحله دوم : ثبت نام

برنامه ردیاب گوشی نظارت والدین را باز کرده و به سادگی با ایمیل و پسوورد دلخواه ثبتنام کنید تا اکانت مخصوص شما ساخته شود و به کمک آن بتوانید به پنل کاربری وارد شوید.

مرحله سوم : ورود به پنل

با اکانتی که در مرحله قبلی ساخته اید می‌توانید وارد پنل کاربری خود شده و تمامی اطلاعات ردیابی گوشی را داخل پنل کاربری مشاهده کنید :

ردیابی گوشی مفقودی از طریق کامپیوتر و سرویس گوگل

How to Find Your Phone From Your Computer

به جای اینکه به خودتان بگویید که من چه کاری باید میکردم تا گوشیمو گم نمیکردم یا چرا این اتفاق افتاد و… به فکر راهکاری باشید تا بتوانید ردیابی گوشی گم شده خود را انجام دهید. خبر خوب اینکه شما می توانید گوشی اندرویدی خود را با سرویس گوگل Android Device Manager حتی بدون نصب برنامه روی گوشی خود ردیابی کنید. دقت کنید که برای ردیابی مکان گوشی گم شده با استفاده از این روش بایستی گوشی خود با اکانت جیمیلتان همگام سازی کرده باشید و با امانت جیمیل خود وارد شده باشید. سریعا سراغ کامپیوتر خود بروید و آن را به اینترنت متصل کنید و مرورگر گوگل کروم را باز کنید و سرویس Android Device Manager را باز کنید و سپس به اکانت جیمیل خود وارد شوید. مطابق تصویر زیر جمله “Where is my phone” را در قسمت مشخش شده تایپ کنید (البته ممکن هست عملیات ردیابی گوشی در این مرحله به طور خودکار انجام شود و نیازی به تایپ این جمله نباشد) :

track-stolen-android-phone

این جمله جستجو خواهد شد و کمتر از چند ثانیه داخل نتایج جستجو یک پنجره کوچک مربوط به Android Device Manager باز خواهد شد که در تصویر بعدی می توانید آن را مشاهده کنید:

android-device-manager

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید نام گوشی شما و آدرس دقیق مکان گوشی روی نقشه و در کادر مربوطه نمایش داده خواهد شد. اما در اینجا سه دستور و عملیات را می توان از راه دور روی گوشی اندرویدی خود انجام دهید که در ادامه شرح داده خواهد شد.

برای اطمینان از امنیت داده ها و اطلاعات تلفن همراه خود می توانید از گزینه Lock استفاده کنید تا به سرعت برای گوشی خود حتی اگر از قبل پسووردی نداشتید این کار را برای اولین بار و از راه دور انجام دهید تا از عدم دسترسی دیگران به اطلاعات گوشی خود مطمئن شوید. طبق تصویر زیر شما می توانید بعد از قفل شدن گوشی خود پیغامی را روی صفحه نمایش گوشی خود بگذارید و از کسی که گوشی شما را یافته درخواست کنید آن را به شما برگرداند،‌مثلا جمله ای شیبه این جمله: “Thanks for finding my phone! Please call the number below.” “ممنون که گوشی من را پیدا کردید! لطفا با این شماره تماس بگیرید” و شماره خود را نیر در فیلد پایین وارد کنید تا احیانا شخصی که گوشی را پیدا می کند با شما تماس بگیرد:

find-my-phone

بعد از قفل کردن صفحه نمایش گوشی شما می توانید دستور زنگ خوردن گوشی را نیز ارسال کنید. که این مورد در شرایطی که گوشی شما در جایی نزدیک به شما گم شده باشد به شما کمک می کند تا ردیابی گوشی گم شده خود را انجام دهید. بعد از فشردن این دکمه گوشی شما با بلندترین صدای ممکن و به مدت ۵ دقیقه زنگ خواهد خورد و در صورتی که گوشی خودتان را یافتید می توانید با فشردن دکمه پاور گوشی خود زنگ را قطع کنید:

ringing-cell-phone

سرانجام اگر تمام امیدهای شما از بین رفت و دیگر راه چاره ای نداشتید می توانید از گزینه “پاک کردن” “erase” استفاده کنید، دقت کنید که این به عنوان آخرین راه حل هست و به معنای خداحافظی با گوشی همراه خودتان هست! بعد از زدن این دکمه گوشی شما ریست فکتوری می شود و دیگر قابل بازگشت نیست، بعد از این کار ارتباط Android Device Manager با گوشی نیر به کلی قطع خواهد شد.

erase-phone-data

ردیابی گوشی سرقتی از طریق گوشی دیگر

How to Find Your Stolen Phone from Another Android Device

ممکن است شما فرصتی برای بازگشت به منزل و استفاده از کامپیوتر برای ردیابی گوشی گم شده یا سرقتی خود نداشته باشید و یا در شرایطی باشید که دسترسی به کامپیوتر ندارید، در چنین شرایطی شما می توانید با استفاده از تبلت خود و یا گوشی همراه اندرویدی دیگر دقیقا همان کاری که در روش قبلی توضیح داده شد را انجام دهید. کافیست تا برنامه Android Device Manager app را دانلود و نصب کنید. بعد از باز کردن این برنامه شما بایستی با اکانت گوگل خود وارد شوید و سپس دقیقا همان کارهایی که در مرحله قبلی توضیخ داده شد را اینجا هم می توانید دقیقا انجام دهید، از جمله قفل کردن گوشی و یا به صدا درآوردن گوشی و یا ریست فکتوری گوشی.

android-device manager-app2 android-device manager-app1

ردیابی گوشی گم شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

Tracking lost phone via IMEI code and the judicial authorities

شما با داشتن کد IMEI گوشی خود و مراجعه به مراجع قضایی میتوانید گوشی خود را ردیابی کنید اما در صورتی که این کد را ندارید و دستگاه شما اندوریدی است و از قبل آن را به اکانت گوگل خود متصل نمودید میتوانید با مراجعه به تنظیمات گوگل از بخش Android و با کلیک بر روی مثلث کوچک کنار آن لیست دستگاه های متصل به اکانت را مشاهده کنید. در هر بخش از این لیست نام دستگاه و در رویروی آن کد IMEI‏ قرار دارد.این کد را یادداشت و به مراجع قضایی جهت پیگیری و ردیابی بیشتر تحویل دهید.

find-your-stolen-missing-phone

ردیابی گوشی خاموش

How to find lost phone when its turned off

در صورتی که گوشی گم شده یا دزدیده شده شما به هر دلیلی خاموش شده است و نمی توانید با آن ارتباط برقرار کنید ، تنها راه پیگیری موقعیت سیم کارت موبایل از طریق اپراتوره تلفن همراه شما است. برای اپراتور های تلفن همراه ایران فعلا ایرانسل و همراه اول امکان ردیابی و پیگیری گوشی گم شده را دارند . برای مطالعه چگونگی انجام این روش حتما این مطلب را بخوانید : روش های ردیابی گوشی مفقودی یا دزدیده شده!

در صورتی که شما نیز روشی برای پیدا کردن گوشی یا تبلت گم شده می دانید و یا اینکه تجربه استفاده از یکی از روش های بالا را داشته اید آنها را در بخش نظرات مطرح کنید.

2 نظر برای “ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده با ۵ روش

    1. نویسنده:

ثبت دیدگاه